na úvodní stranu  přidat do oblíbených  email    
index
NEWÚVODNAŠI PSIODCHOVYGALERIEPOTOMCIVIDEOČLÁNKYVÝSTAVYSHOPODKAZY
Články 41-50

1-10 / 11-20 / 21-30 / 31-40 /41-50 / 51-60

Evropská výstava psů  5. června 2005 TULLN Rakousko, přihlášeno celkem 76 (41 psů a 35 fen)

stáhnout celý článek .doc 39Kb

Kupírovaní kavkazani na výstavách v ČR

Už to jsou dva roky, kdy díky novele č. 77/2004 Sb. vstoupil v platnost zákon o zákazu předvádění kupírovaných psů na veřejných akcích, většina lidí to pochopila (i to tak působí z podání ČMKU), že na veřejnou akci (výstavy, bonitace, svody, soutěže aj.) nesmí vstoupit žádný pes s kupírovanýma ušima, ovšem z článku (viz. dále) je zřejmé, že zákon to vůbec tak striktně jako ČMKU nezakazuje!

stáhnout celý článek .doc 121Kb

Nahlédněte do historie kavkazských pasteveckých psů v Moskvě, autor Jevgenija Manykina, přeložila Eva Hanušová

První zprávy o výstavách z poválečné doby se vztahují k roku 1947. Na této výstavě se předvedli téměř všichni zakládající představitelé rodu moskevského chovu kavkazských pasteveckých psů: KARABAŠ (maj. Medveděv, dříve v/č 74390), KALIF (p-k MOKSS), LORMI (p-k CKSS) syn GROZNÉHO (v/č 74390) a NORY (maj. Glanovskaja), DŽAN (maj. Mikrofanov), FRANT (p-k MOKSS), dcera KARABAŠE a GAMAZ (v/č 74390) NORA (maj. Glanovskaja). Kruh třídy mladých zastupovaly dcery KARABAŠE a KALIFY (maj. Moll) – DINA (maj. Beneckij), DIGNA (maj. Šošin), DUMKA (maj. Skačko).

stáhnout celý článek .doc 113Kb

Kavkazani mají sibiřské zdraví, přeložila Eva Hanušová

Sergej a Veronika Doničevy, zakladatelé chovatelské stanice kavkazských pasteveckých psů „Světlý Dům“. Zima byla letos v Novosibirsku pořádná. Dokonce ani sibiřští starousedlíci nepamatují takové dlouhotrvající mrazy: týdny se rtuť teploměru držela na -36st. a v noci klesala na -42st. Lidé se zachumlávali do kožichů. Ani pro psy to nebylo lehké: venku v takovém mrazu dlouho nevydržíš. Jenom štěňata v chovatelské stanici „Světlý Dům“ Sergeje a Veroniky Doničevých radostně dováděla v křupajícím sněhu.

stáhnout celý článek .doc 37Kb

„Vladenija Riča“ nahlédněte do historie chovatelské stanice kavkazských pasteveckých psů, přeložila Eva Hanušová

Hlavní město Sibiře je už odedávna známé vynikajícím chovem kavkazských pasteveckých psů. Chovatelská stanice „Vladenija Riča“ zakládá svůj chov na nejlepších novosibiřských psech a s cílem zlepšit svůj chov stále dodává cenný plemenný materiál i z jiných částí země.
Zakladatelem chovu naší chovatelské stanice je naše chlouba – Šampion Ruska DEGRI-RIČ, odtud i název „Pod vládou Riče“.


stáhnout celý článek .doc 76Kb

„Sokolí hnízdo“ nahlédněte do historie chovatelské stanice kavkazských pasteveckých psů, přeložila Eva Hanušová

Tak tedy – země Rusko, město Sankt-Petěrburg, rok 2000. V chovatelské stanici, náležející Taťáně Sokolovoj, ZOO inženýrce, mistryni sportu v jízdě s koňským spřežením, trenérce jezdectví, napočítáme třicet kavkazských pasteveckých psů, osm z nich jsou dospělí výstavní psi, kteří mají na účtu mnohonásobná vítězství na nejprestižnějších výstavách.

stáhnout celý článek .doc 35Kb

„Světlý Dům“ nahlédněte do historie chovatelské stanice kavkazských pasteveckých psů, přeložila Eva Hanušová

Prozradíme tajemství – chovatelská stanice je pojmenována podle majitelů Sergeje a Veroniky Doničených – Světlý Dům.
Samotný název chovatelské stanice v sobě nese náboj kladné energie – zvláště , když s jistotou víte, že se ve Světlém Domě dobře cítí nejen chovanci – psi plemene kavkazský pastevecký pes, ale i mnozí hosté. Mnozí ruští chovatelé, zvláště ti žijící na Urale a na Sibiři dobře znají cestu na malou samotu obklopenou lesem, příjemných hostitelů Doničevých, která leží na okraji Novosibirska.


stáhnout celý článek .doc 46Kb

Klubová výstava kavkazanů v Maďarsku – MEOE KARAKÁN KLUB

V sobotu 8. dubna 2006 jsme po druhé hodině ranní vyjeli z Prahy směr Budapešť, kde se konala klubová výstava maďarského KARAKÁN klubu, zastřešující plemena kavkazský a středoasijský pastevecký pes, jihoruský ovčák, moskevský strážní pes, černý ruský teriér a lajka.
Před osmou hodinou ráno jsme přijeli do Budapešti, protože dopravní značení je nejen podle místních jedno z nejhorších, téměř hodinu a půl trvá průjezd městem,
po deváté hodině jsme na místě, výstava se koná na travnatém fotbalovém hřišti.

stáhnout celý článek .doc 31Kb + výsledky stáhnout celý článek .doc 42Kb

Poslední předrevoluční letní mezinárodní výstava psů v Brně, zpracovala: T. Vojtová

Před časem se mi dostal do ruky katalog předrevoluční tradiční mezinárodní výstavy v Brně též zvaná Intercanis konanou koncem června či začátkem července. Na tu poslední v ČSSR se přihlásilo 3732 psů a fen (nejen československých vystavovatelů, ale i z 17ti zahraničních zemí: Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Holandsko, Itálie, Jugoslávie, Lucembursko, Maďarsko, bývalé NDR a NSR, Polsko, Rakousko, Rumunsko, bývalé SSSR, Švýcarsko a Západní Berlín), aby se ve dnech 1. – 2. července roku 1989 utkali o tituly nejvyšší.

stáhnout celý článek .doc 67Kb

Ochránci z Timirjazevky, přeložila: Eva Hanušová

Žádné z více než 400 plemen psů se nevyvíjelo jednoduše. Každé plemeno má své poslání, svou ,,práci“. U drsných kavkazských pasteveckých psů to odnepaměti byla ochrana ovcí před vlky a zloději. Ovcí a vlků je teď málo, ale kavkazani si zachovali vrozenou snahu chránit ,,svoje“ – ať území nebo členy ,,smečky“. Zejména díky skvělým obranným schopnostem, nenáročnosti zaopatření a krmení patří kavkazský pastevecký pes mezi nejlepší strážní psy, zvláště pro Rusko s jeho geografickou polohou a ne zcela ideálními klimatickými podmínkami. Nejpočetnější skupinu v ruských strážních stanicích tvoří právě kavkazani. A je úplně jedno, co hlídají: pastviny, tovární budovy, byty a chaty nebo vzácné rostliny.

stáhnout celý článek .doc 32Kb

nahoru

poslední aktualizace 27.9.2006
webdesign: www.chcistranky.eu